BB303

Chill-out / Chill, Ambient / klasszikus goa / Classic Goatrance / DJ-k / fullon goa / magyar / magyar zenész / magyar DJ / Zenészek

 

Stílus: Goa (Klasszik), Full-On, Psy-Chill, Ambient, Psy-Dub, EBM, Hippy

Név: Bogdán Bence

Booking e-mail: bobek303@gmail.com

Kontakt:
http://bb303.uw.hu/
http://bb303.webnode.hu/

 

Fellépések: Kasmír, K2, Partitúra Club, Ozora fesztivál, Psy-Weekend fesztivál, Bakony Fesztivál, Beertok Fesztivál, Oloff Páma Ház, Süss Fel Nap, Supersonic Tehnikum, 4.49 fesztivál, Garancsi tó…

Együttműködés: Jirzij, Oleg, Virág, Buxi, Danger, Tsubi, Janusz, Transabi, Pálmester, Snag Sunsepherd, Psymon, Joke, Skarma, Lepque, Moon, Kraak…

 

– Kedvenc előadók?

Kedvenc GOA előadók: Astral Projection, Man With No Name, Oforia, Electric Universe, Tim Schuldt, Alternative Control, MFG, System Nipel, Ephedrix,  Electro Sun, Jaia, Triptych, Juno Reactor, Total Eclipse, Hypersonic, E-Jekt, Jaia, Miranda, Talamasca, Vibe Tribe, Ananda Shake…

Kedvenc Chill előadóim: Future Sound Of London, Tripswitch, Koan, Astral Waves, DJ Zen, Chronos, Abakus, Youth (in dub), Kris Kylven, Angel Tears, Kumba Mela Experience, Gabriel Le Mar, Shulman, Banco De Gaia, Noise Unit, Intermix, Synaesthesia, Astralasia, Asura…

Mikor és hol kerültél kapcsolatba a goával?

Az elektronikus zenével már kiskoromban kapcsolatba kerültem, akkori kedvenceim voltak többek között: Yello, Art Of Noise, Jean Michelle Jarre, Kraftwerk, Tangerine Dream. Gimnáziumi koromban kis mértékben a metal zenei műfaj is megfertőzött, ennek hatására kedveltem meg az industraial, és vele együtt az EBM zenéket is (Ministry, Skinny Puppy, Frontline Assembly, Front 242, Swamp Terrorist, Testify, Cassandra Complex …), továbbá volt egy rövid időszakom, amikor a Hardcore-tecnoért is rajongtam (Thunderdome 1-7, Terrodrome, Rave The City 1-4). Ennek folyományaként ismerkedtem meg a kilencvenes évek eleji, akkori úttörőnek számító (old school) techno műfaj képviselőivel. Akkori kedvenceim: Thrillithon, régi Prodigy, Phaser, Utah Saints, Human Resource, Eat Static, Orbital, The Orb, Future Sound Of London, Humanoid… Ebben az időben Mari József barátommal (MJ Style) Százhalombattán elektronikus zenei bulikat szerveztünk.
A goa és a chill műfajjal 1995-ben ismerkedtem meg, amikor is a kezembe került a „Return To The Source című válogatás, Titusznak köszönhetően. A véső elköteleződésemet a máig egyik kedvenc előadóm ASTRAL PROJECTION 1996-ban kiadott „Trust In Trance 3”-as albuma adta. A lelkes zenei gyűjtögetése, és műsoros CD-k utáni keresgélésem eredményeképpen ismerkedtem össze többek között Jirzijjel, aki mellett 1999 óta rendszeresen játszom a chill teremben. Azóta számos helyre hívtak fellépni Goa és/vagy Chill-Out szettekkel: többek között Virágék a Süss Fel Nap-ba, Dangerék a Supersonic Tecnikumba, továbbá nagyobb fesztiválokra kaptam felkéréseket, mint például: Ozora fesztivál, Psy-Weekend, Garancsi tó (2003-2005)… Azóta Klasszik GOA és Full On szettekre is hívnak. Sőt Pálmesterrel együtt klasszikus hippi zenéket is kevertünk.
2009 óta saját, szintetizátor alapú zenéket is komponálok, tervbe van véve saját zenék kiadása, és partikon live-act-ek lebonyolítása is.

– Mi a véleményed a magyar helyzetről, mit változtatnál?

Kicsit elkanyarodva a fő témától, személy szerint a GOA-ban, a Hippikban látok egy alternatív erőt az anyagias értékekkel és az anyagelvű szemléletmóddal szemben. Nem is szemben (mert nem ellenségek), hanem inkább az helyett, egy szebb jövő reményében. Tudom, naivan és álmodozóan hangzik; mindazonáltal én hiszek az emberben. Alapvetően az ember általában alapból jó, illetve hajlamos a jóra (a kivételt a kevesebb tömeg alkotja): ez olyan mint amikor rámondják az emberekre, hogy milyen agresszív, embertelen, és háborúzik, áttipor a másikon… Pont az, hogy érzékenyek vagyunk az agresszióra és az embertelenségre – bizonyítja, hogy valójában jámbor és jó lelkek vagyunk nagytöbbségében. Hiszem, hogy a fogyasztói társadalom csapdáit és elidegenítő tényező ellen az emberben megszólal a „nem jó így” sziréna – ezért is nyitnak sokan a vallások, a spiritualitás vagy a pszichológia fele. És ez jó …

A party életen annyit változtatnék, hogy tisztább és ésszerűbb bulizást. Továbbá nem értem a zenék „minimalizálódását” azaz leegyszerűsödését, dallamok kiüresedését. Ez valahogy nem passzol össze az igazi spirituális, pszichológiai emberképpel …

Letöthető zenék:

BB303 with psymOnSynths

Saját zenék a soundcloudon:

1 Comment

  1. Terenyei Rosenberg
    15 August 12, 9:36am

    Bence a legjobb.

Leave a Reply